fbpx Ľadový expres 2.2.2019 | UNESCO NA DOSAH v Košickom regióne

Ľadový expres 2.2.2019

SPIATOČNÝ LÍSTOK KOŠICE - ČERVENÁ SKALA a späť

 

 

Kam sa môžete odviezť?

Lyžiarske stredisko Mlynky Gugel je najväčším lyžiarskym strediskom v Slovenskom raji na severných svahoch Kruhovej. Stredisko ponúka návštevníkom 3 lyžiarske vleky s prepravnou kapacitou 1350 osôb za hodinu. Najdlhšia zjazdovka v stredisku má 1400 m. V okolí zjazdovky sa nachádza požičovňa lyží, ski servis, bufet. V stredisku nájdete inštruktora lyžovania i snowboardingu. 

EXKLUZÍVNA 20% ZĽAVA PRE CESTUJÚCICH ĽADOVÝM EXPRESOM NA 4-HODINOVÝ (12,50 eur -> 10,00 eur / dospelý) ALEBO CELODENNÝ (17,00 eur -> 13,60 eur / dospelý) SKIPASS - platí po preukázaní sa cestovným lístkom z Ľadového expresu
 

Lyžiarske stredisko Mlynky Biele vody ponúka návštevníkom 2 lyžiarske vleky s prepravnou kapacitou 1180 osôb za hodinu. Dĺžka upravovanej zjazdovky je 450 m. Zjazdovka s technickým zasnežovaním je denne upravovaná. V blízkosti zjazdovky sa nachádza malý bufet, ski servis a požičovňa lyží. Lyžiarske stredisko Mlynky Biele vody je cez kopec prepojené s lyžiarskym strediskom Dedinky. V obci Mlynky v časti Biele vody je pre bežkárov vytvorená sústava vyznačených a strojovo upravovaných lyžiarskych bežeckých tratí. Najdlhšou trasou je 10 km okruh okolo Kráľovej hory.

 

EXKLUZÍVNA ZĽAVA PRE CESTUJÚCICH ĽADOVÝM EXPRESOM NA CELODENNÝ SKIPAS (13,00 eur -> 9,50 eur / dospelý; 8,00 eur -> 6,90 eur / dieťa do 12 r. ) - platí po preukázaní sa cestovným lístkom z Ľadového expresu

Zjazdovka v lyžiarskom stredisku Ski centrum Mraznica (Hnilčík) je vhodná pre náročných lyžiarov, ale aj pre začiatočníkov. V stredisku sa nachádzajú tri lyžiarske vleky, hlavná zjazdovka je dlhá 1650 m. Návštevníkom strediska je k dispozícii požičovňa lyží a snowboardov, úschovňa i servis lyží. V stredisku je návštevníkom k dispozícii lyžiarska škola i škôlka. Novinkou tejto sezóny je tiež kryté klzisko pre korčuliarov s rozmermi 30 x 15 metrov. V Mraznici nájdete aj zimnú atrakciu - obrovské snehové mravenisko, do ktorého môžete vstúpiť. Zo stanice Nálepkovo je do tohto lyžiarskeho strediska zabezpečená kyvadlová autobusová doprava (o 9:30 z Nálepkova, o 16:30 z Hnilčíka naspäť).

 

EXKLUZÍVNA ZĽAVA PRE CESTUJÚCICH ĽADOVÝM EXPRESOM NA CELODENNÝ SKIPASS (14,00 eur -> 10,00 eur / dospelý; 11,00 eur -> 8,00 eur / deti, seniori do 70 r., ŤZP) - platí pri preukázaní sa cestovným lístkom z Ľadového expresu

Bežkársky areál Grajnár poskytuje 5 bežkárskych tratí rozdelených podľa dĺžky, od najkratšej 3 km až po okruh dlhý 13 km.

Vstup na bežkársku trať je možný z vrcholovej stanice vleku lyžiarskeho strediska Ski centrum Mraznica. Zo stanice Nálepkovo je do tohto lyžiarskeho strediska zabezpečená kyvadlová autobusová doprava (o 9:30 z Nálepkova, o 16:30 z Hnilčíka naspäť).

Lyžiarske bežecké trate v Dobšinskej Ľadovej Jaskyni sú vedené okruhovo po Samelovej lúke ústiacej do Samelovej dolky a po pasienkoch južne a juhozápadne od prírodnej rezervácie Ostrá skala. V rámci hlavného, najdlhšieho okruhu (4,5 km) sú umiestnené ďalšie kratšie okruhy v dĺžke 2.4, 2.8 a 3.5 km. V priestore štartu/cieľa je návštevníkom k dispozícii oddychový altánok. Neďaleký Ranč pod Ostrou skalou ponúka návštevníkom ubytovanie s raňajkami a v prípade priaznivých snehových podmienok jazdu na saniach (trvanie 1 hod., max. počet osôb: 5, tel.: 0911 844 288).

Lyžiarske stredisko Ski Telgárt ponúka možnosť zjazdového lyžovania, freeridového lyžovania i snowboarding. V stredisku sa nachádza 7 vlekov a 10 zjazdoviek. Návštevníkom strediska je k dispozícii požičovňa lyží, skiservis, skishop, lyžiarská škola a škôlka. Pri dobrých snehových podmienkach sa viete občerstviť v ľadovom bare priamo na svahu. Pre najmenších je v stredisku upravená zóna pre sánkovanie. V mesiaci február sú v lyžiarskom stredisku plánované rôzne akcie pre deti i dospelých. Môžete sa tešiť na psie záprahy, zabíjačku, gastrovíkendy, aj na detskú diskotéku s animátormi.

 

EXKLUZÍVNA ZĽAVA PRE CESTUJÚCICH ĽADOVÝM EXPRESOM NA CELODENNÝ SKIPASS (18,00 eur -> 10,00 eur / dospelý; 15,00 eur -> 9,00 eur / junior 12-18 r.; 12,00 eur -> 8,00 eur / dieťa 6-12 r.) - platí pri preukázaní sa cestovným lístkom z Ľadového expresu

V blízkosti lyžiarskeho strediska Ski Telgárt nájdete dve trate na bežkovanie, ktoré sú pravidelne upravované v prípade priaznivých snehových podmienok. Prvá trať sa nachádza pod vlekom pri parkovisku v celkovej dĺžke 1 km. Druhá trať je určená náročnejším klientom, bežecká trať sa nachádza v najvyššej časti Tresníka, prechádza hrebeňovkou a jej celková dĺžka je 15 km. Bežkárske trate sú upravované.

 

 

 

 

 

 

  

 

ZDIEĽAJTE!

Pozrite sa, ako ostatní hovoria o Košickom Regióne na TripAdvisore.

TripAdvisor: Čítajte recenzie, porovnávajte ceny a vykonávajte rezervácie.